Pogotowie elektryczne: +48 694 843 801|robertmarko@onet.eu

Instalacje elektryczne w domu, oświetleniowe, odgromowe i przepięciowe

/Instalacje elektryczne w domu, oświetleniowe, odgromowe i przepięciowe
Instalacje elektryczne w domu, oświetleniowe, odgromowe i przepięciowe 2019-11-06T09:24:13+00:00

Instalacje elektryczne stanowią bardzo ważną część każdego domu jednorodzinnego. To właśnie od rozplanowania instalacji będzie zależało wiele innych rzeczy podczas projektowania wnętrza. W rzeczywistości instalacje elektryczne w domu nie są widoczne. Wszystkie przewody są ukryte w ścianach, podłogach i sufitach. Dzięki temu w domu nie tylko panuje większa estetyka, ale również bezpieczeństwo – co jest szczególnie istotne dla najmłodszych domowników. Wykonywanie profesjonalnej instalacji elektrycznej to jedna z podstawowych usług, która od lat znajduje się w ofercie naszej firmy. Dlaczego jest tak istotna?

Instalacje elektryczne w domu – dlaczego są tak ważne?

Każda instalacja, chociaż wydaje się stanowić nieład, tak naprawdę odznacza się kompletnym porządkiem. Wszystkie przewody łączą się w grupy i docierają do tablicy rozdzielczej. Tam są zabezpieczane bezpiecznikami, które są tą częścią instalacji, do której domownicy mają dostęp w razie awarii. Jednak aby całość funkcjonowała prawidłowo, musi zostać wykonana przez doświadczonego elektryka. Tylko wtedy można mieć pewność, że instalacja zapewni maksymalne bezpieczeństwo. Oczywiście bezpieczeństwo powinno być powiązane z komfortem mieszkania i praktycznością. Dlatego przed wykonaniem instalacji elektrycznej, trzeba dobrze przemyśleć, jak ma wyglądać każde pomieszczenie znajdujące się w domu. To właśnie na podstawie tych danych, elektryk zaprojektuje instalację.

Źle wykonana instalacja elektryczna – możliwe konsekwencje

Nasza firma od lat zajmuje się wykonywaniem instalacji elektrycznych do domów jednorodzinnych i nie tylko. Zawsze staramy się pogodzić potrzeby klienta z bezpieczeństwem. Wiemy bowiem, jakie konsekwencje może nieść za sobą źle wykonana instalacja. Tym bardziej nie powinno się zlecać tego typu prac firmom, które nie mają doświadczenia. Istnieje ryzyko, że wysłany zostanie do państwa elektryk, który dopiero zaczyna pracę w swoim fachu i nie ma tak dużego doświadczenia w tej dziedzinie. Niektórzy starają się wykonywać instalację również na własną rękę, co rzadko kiedy dobrze się kończy. Źle wykonana instalacja elektryczna w razie awarii może doprowadzić nawet do pożaru, dlatego nie warto na niej oszczędzać. Do jednych z najczęściej popełnianych błędów podczas wykonywania instalacji w domu należy brak uziemienia. Wiele osób zapomina o uziemieniu na etapie stawiania fundamentów. Niestety, gdy dom już stoi, wykonanie całej operacji jest skomplikowane i drogie. Nierzadko również okazuje się, że w domu jest za mało gniazdek lub źródeł światła. To właśnie problem, który często dotyka osoby, które jeszcze nie wiedzą, jak będą urządzać pomieszczenia podczas projektowania instalacji elektrycznej. Dlatego warto wcześniej przynajmniej naszkicować wstępny plan dotyczący urządzenia wnętrz.

Pogotowie elektryczne – instalacje odgromowe i przepięciowe

Nasze pogotowie elektryczne 5kV świadczy swoje usługi na terenie Warszawy i okolic od ponad 20 lat. Przez ten czas udało nam się zgromadzić grono stałych klientów, którzy kontaktują się z nami zawsze, gdy jest taka potrzeba. Nie tylko wykonujemy projekty instalacji elektrycznych zgodnie z wymogami klienta, ale jednocześnie zapewniamy najwyższe bezpieczeństwo. To właśnie bezpieczeństwo klientów jest dla nas najważniejsze.

Pogotowie elektryczne 5kV działa przez całą dobę. W razie nagłej usterki wyślemy do państwa doświadczonego elektryka, który w ciągu godziny dotrze na miejsce i usunie awarię. W zakres naszych usług obejmujących instalacje elektryczne wchodzą między innymi:

  • instalacje elektryczne w domu,
  • instalacje odgromowe i przepięciowe,
  • instalacje oświetleniowe,
  • montaż osprzętu elektrycznego,
  • modernizacja tablic elektrycznych – bezpiecznikowych.

Każdy problem staramy się rozwiązać możliwie szybko przy zachowaniu największej staranności i zgodnie z obowiązującymi normami. Jeśli dotknęła państwa niespodziewana awaria elektryczna, zapraszamy do kontaktu. Można się z nami skontaktować, korzystając z numeru telefonu lub e-maila. Zapewniamy szybką reakcję i pomoc, niezależnie od rodzaju problemów.

 

Istnieją pewne podstawowe wymagania dotyczące instalacji elektrycznej i rzeczy, o których ludzie muszą wiedzieć. Jakość wykonania, standardy wydajności i możliwe zagrożenia to jedne z ważniejszych kwestii w instalacji elektrycznej i warto zapoznać się z podstawowymi wymaganiami.

Kompleksowe usługi elektryczne

W zakres naszych obejmujących instalacje elektryczne wchodzą m.in.:

  • instalacje elektryczne w domu
  • instalacje oświetleniowe
  • instalacje odgromowe i przepięciowe

Nasze usługi elektryczne świadczymy na terenie Warszawy i okolic.

Zapraszamy do kontaktu!

logo

Tel: 694 843 801

E-mail: robertmarko@onet.eu