Pogotowie elektryczne: +48 694 843 801|robertmarko@onet.eu

Podłączenia płyt indukcyjnych i ceramicznych, przyłącza budowlane

/Podłączenia płyt indukcyjnych i ceramicznych, przyłącza budowlane
Podłączenia płyt indukcyjnych i ceramicznych, przyłącza budowlane 2019-11-06T09:26:55+00:00

Przyłącze energetyczne to podstawa funkcjonowania każdej posesji. Niezależnie, czy chodzi o tymczasowe przyłącze na czas budowy, czy stałą instalację zapewniającą budynkom dopływ prądu, warto zadbać o to, by od samego początku zostało ono poprowadzone zgodnie z zasadami sztuki.

Oferujemy Państwu ponad dwudziestoletnie doświadczenie w realizacji projektów elektrycznych związanych z budową przyłączy energetycznych w Warszawie i okolicach oraz rozprowadzaniu instalacji wewnątrz budynków, z uwzględnieniem specjalnych gałęzi o szerszym przekroju kabla, np. do podłączenia płyty indukcyjnej. Możemy zapewnić wsparcie na każdym etapie wnioskowania o przyłącze w zakładzie energetycznym, od sporządzenia dokumentacji do realizacji warunków technicznych przyłączenia, na które musi zgodzić się strona inwestora. Na koniec pozostanie jedynie sprawne podłączenie wewnętrznej linii zasilającej WLZ od złącza do punktów na terenie posesji.

Przyłącza budowlane – pierwszy krok do pełnej instalacji w Twoim domu

Po złożeniu wniosku i wymaganej dokumentacji rejon energetyczny wyda warunki techniczne przyłączenia, czyli wyznaczy:

 • miejsce połączenia przyłącza z siecią
 • miejsce dostarczania energii
 • moc przyłączeniową
 • rodzaj przyłącza
 • graniczne parametry techniczne przyłączanych urządzeń
 • miejsce zainstalowania układu pomiarowo-rozliczeniowego
 • rodzaje zabezpieczeń,
 • zakres prac
 • koszty przyłączenia

Wszelkie prace związane z poprowadzeniem instalacji od punktu przesyłowego do posesji przeprowadza rejon energetyczny. Od miejsca na placu, w którym projekt wyznaczy tzw. złącze, wszelkie prace zlecacie Państwo podmiotowi z uprawnieniami, na przykład naszej firmie. Złącze coraz częściej wyznacza się na granicy posesji, tam, gdzie w przyszłości stanie ogrodzenie i automatyczne liczniki, a inkasenci i kontrolerzy z zakładu energetycznego będą mogli dokonywać odczytów, nie wchodząc na Wasze podwórka.

Przyłącza budowlane w Warszawie – planujemy z głową

Na etapie wznoszenia budynków na posesji wystarczają tymczasowe przyłącza budowlane. Podczas budowy dla inwestora obciążeniem może być każdy wydatek, dlatego zaproponujemy sposoby i elementy instalacji, które nie będą generować niepotrzebnych kosztów. Montując solidne przyłącze, bierzemy na siebie pełną odpowiedzialność za jego stan, zgodność z przepisami prawa budowlanego i bezpieczeństwo użytkowania prądu na placu budowy. Dopiero przy rozprowadzaniu okablowania w gotowym budynku prowizoryczne przyłącze budowlane trzeba będzie zamienić na instalację stałą ze skrzynką i licznikami, którego odbioru dokona właściwy rejon energetyczny. Dołożymy starań, by oba etapy nie okazały się odrębnymi inwestycjami, a większość już położonej instalacji stała się częścią infrastruktury Państwa nieruchomości.

Podłączenie płyt indukcyjnych i ceramicznych – tylko pod okiem elektryka z uprawnieniami

Podczas rozprowadzania instalacji w budynku w stanie surowym należy starannie zaplanować wszystkie punkty odbioru energii. Szczególnie ważne jest, by wyznaczyć miejsce podłączenia źródła ciepła w pomieszczeniu kuchennym. Podłączenia płyt indukcyjnych i ceramicznych zazwyczaj wymagają instalacji trójfazowej (400 V), najlepiej więc zawczasu doprowadzić do tego punktu pięciożyłowy przewód o przekroju 2,5 milimetra. To nie tylko kwestia optymalnego wykorzystania wszystkich pól grzewczych płyt ceramicznych lub indukcyjnych, ale przede wszystkim sprawa bezpieczeństwa użytkowników.

Nasze usługi oferujemy także tym z Państwa, którzy zdecydowali się na remont kuchni i zmianę technologii, jeśli chodzi o gotowanie, smażenie oraz pieczenie. Jeśli okaże się, że dotychczasowa instalacja nie nadaje się do zamontowania płyt indukcyjnych lub ceramicznych, pomożemy w rozwiązaniu problemu bez narażania domowników na niebezpieczeństwo. Jako firma z uprawnieniami odnotujemy ten fakt w dokumencie gwarancyjnym, gdyż większość producentów sprzętu AGD nie honoruje umowy gwarancyjnej, w przypadku gdy montażu urządzenia nie dokonał uprawniony specjalista. Niewielki koszt podłączenia płyt indukcyjnych i ceramicznych powinien skłonić Państwa do zakupu tego wygodnego i efektownego sprzętu AGD.

Gwarancja najwyższej jakości

Oferta naszej firmy obejmuje profesjonalne i kompleksowe usługi elektryczne. Dzięki ponad 20-mu doświadczeniu prace wykonujemy terminowo i na najwyższym poziomie jakości.

Zakres naszych usług to m.in.:

 • podłączenie płyt indukcyjnych i ceramicznych
 • fachowa obsługa przyłączy budowlanych i energetycznych

Nasze usługi elektryczne świadczymy na terenie Warszawy i okolic.

Zapraszamy do kontaktu!

logo

Tel: 694 843 801

E-mail: robertmarko@onet.eu